drewno
Jesteś w: Strona główna » Meble w stylu skandynawskim
cze
27

Meble w stylu skandynawskim

Poniedziałek, czerwiec 27. 2011
Każde wnętrze wymaga odpowiednich sprzętów. Najważniejsze spośród nich bywają meble kuchenne, jakich pragniemy, by umieścić w środku różnorodne przedmioty. Kupując meble, należy nie zapominać o trendach, ponieważ powinny one być dopasowane do pokoju. Współcześnie swoje wnętrza możemy urządzić w kilku stylach. Do najbardziej znanych należą: styl skandynawski, innowacyjny, minimalistyczny, klasyczny, elektryczny, art deco oraz styl ekologiczny.

Pokój dziennyMeble z drewna w stylu szwedzkim
winny być nieskomplikowane i naturalne, bo to główne elementy owego stylu. Bardzo istotnym elementem są detale, kolor oraz sposób wykończenia. Ten styl najchętniej wybierają domownicy młodzi. Dominują w nim sprzęty lekkie oraz ażurowe. Liczba mebli ogranicza się do minimum, dlatego tworzy się klimat lekkości i przestrzenności. Przykład takiej skandynawskiej aranżacji znajdziecie pod adresem www.bik-meble.pl

Meble w stylu nowoczesnym to przede wszystkim proste linie i użycie innowacyjnych technik. Wyposażenie użytkowe, czyli meble wykonane są zwykle z jasnego drewna zaakcentowane ozdobnie elementami z metalu. Jak już samo określenie wskazuje styl minimalistyczny, pozbawiony jest przesadnych ozdób. Dominują kąty proste i geometryczne kształty sprzętów. Bardzo ważny jest dobór kolorów. Do takich pomieszczeń pasują meble w płowych kolorach, najlepsze są odcienie neutralne jak szarość, beż albo mahoniowy.  

Co ciekawe dowolnością łączenia elementów wyróżnia się styl elektryczny, jednakże meble stylowe powinny być zestawiane bardzo rozsądnie. Często nawet odcień ma duży wpływ na wygląd całego wnętrza. Od kilkunastu lat rośnie także fascynacja meblami w stylu art deco. Meble integrują w sobie modernistyczne dążenie do naturalności z pewnym wpływem tradycji.
Aktualna ocena artykułu: 0
Oceń wpis: 5 4 3 2 1

Dodaj swój komentarz:

Tytuł:
Autor:
Treść
Przepisz kod z obrazka: Token

Brak komentarzy.