drewno
Jesteś w: Strona główna » Meble drewniane do ogrodu
lip
16

Meble drewniane do ogrodu

Czwartek, lipiec 16. 2009
Meble drewniane do ogrodu
Do ogrodu nadają się w zasadzie każde meble ogrodowe byleby były wygodne i ładne. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, np. żeliwne, drewniane, rattanowe, plastikowe czy wiklinowe.

Z jakiego materiału wybierzemy meble do ogrodu zależy wyłącznie od naszych gustów i upodobań. Meble ogrodowe znajdują się na zewnątrz i są narażone na działanie różnych szkodliwych czynników, które mogą w znacznym stopniu obniżyć ich wartość użytkową. Takimi czynnikami jest wilgoć, temperatura oraz promienie UV. Dlatego tak ważne jest, by podjąć właściwą decyzję zaczynając od wyboru materiału z jakiego mają być zrobione meble ogrodowe po kształt i kolor.

Drewno do tej, jest najbardziej popularnym materiałem na wykonanie mebli do ogrodu. Stosuje się tutaj drewno krajowe oraz droższe, ale trwalsze egzotyczne. Wstawione meble ogrodowe przetrwają wiele sezonów jeśli użytkownik odpowiednio zadba o ich zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Meble ogrodowe drewniane mają jednak jedną wadę, są ciężkie i drogie, ale pomimo tego stanowią eleganckie wyposażenie każdego ogrodu.

Wiklina, rattan i plastik, to materiały z których można nadać meblom ogrodowym bardzo ciekawe kształty, dodatkowo są bardzo lekkie. Meble ogrodowe wiklinowe i z rattanu pod wpływem działania promieni słonecznych, wody czy mrozu jeśli nie zdążymy ich schować bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Dlatego powinny stać w zadaszonym miejscu. Dla poprawienia komfortu i wygody na ogrodowych fotelach, krzesłach czy ławkach kładziemy miękkie poduszki, które przed deszczem nie zapominajmy schować w bezpieczne miejsce.
Aktualna ocena artykułu: 0
Oceń wpis: 5 4 3 2 1

Dodaj swój komentarz:

Tytuł:
Autor:
Treść
Przepisz kod z obrazka: Token

Brak komentarzy.